O nas

Witamy Cię na naszym blogu!

Trochę ubrań, rowerowych części zamiennych, parę map, turystyczna kuchenka, apteczka, śpiwór, karimata. To wszystko musi się zmieścić w czterech sakwach turystycznych. Namiot zaś będzie Twoim przenośnym domem. Wyruszasz przed siebie, zmierzasz dokąd chcesz. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Problemy w pracy i szkole zostawiasz za zamkniętymi drzwiami swego domu. Przenosisz się w inny świat. Za każdym zakrętem czeka nowe wyzwanie, nowa przygoda. Jesteś na to gotowy?

Na własną rękę, blisko ludzi

Jesteśmy Kasia i Dawid Białowąs – prowadzimy to miejsce już prawie 6 lat. Na naszym blogu znajdziesz  relacje z bliższych i dalszych wypraw, opisy ze spotkań z wyjątkowymi ludźmi, subiektywne, luźne refleksje i konkretne poradniki, przybliżające tematykę podróżowania na własną rękę.

Tworzymy poradniki, promujące podróżowanie na własną rękę po Polsce i świecie.

Współpracujemy z regionami i lokalnymi organizacjami turystycznymi, w 2022 byliśmy finalistami konkursu „V Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów”, w których reprezentowaliśmy województwo Podlaskie. Zobacz nasze materiały konkursowe. 

Supra, uczta gruzińska, chaczapuri
Suchy Most - targ staroci pamiątki w Tbilisi

Rzetelnie, albo wcale

Zanim wybierzemy się do Gruzji, Armenii, Norwegii czy w mało znany region Polski, staramy się posiąść rzetelną wiedzę o odwiedzanym miejscu. Na blogu znajdziecie wyłącznie prawdziwe, potwierdzone informacje – poza tym relacje z rozmów z tubylcami, bo uwielbiamy poznawać nowych ludzi!

Nasze media

Co znajdziesz na blogu?

Nie będzie za dużo o przewodnikowych atrakcjach i zadeptanych, turystycznych szlakach. W zastępstwie zaserwujemy opisy ze spotkań z ludźmi (polecam tag: ludzie świata), autentyczny klimat rejonów nie zepsutych masową turystyką, inne spojrzenie na popularne miejsca. W kilku postach znajdziesz także porady dotyczące podróżowania na własną rękę i praktyczne wskazówki związane ze specyfiką odwiedzanych przez nas regionów świata. Jeżeli coś Cię nurtuje, czegoś nie możesz znaleźć, albo informacja podana przez nas jest niewystarczająca – pytaj! 

Na rowerze i z plecakiem

Zawsze podróżujemy na własną rękę. Staramy się być organizatorami i realizatorami podróżniczych przedsięwzięć, co także niesie za sobą konsekwencje w przypadku niepowodzenia 😉

Rower jest dla nas optymalnym środkiem do przemieszczania się podczas podróży. Pokonując dziennie kilkadziesiąt kilometrów mamy możliwość poczuć klimat mijanych miejsc, zatrzymać się w okolicy, która nas zauroczy i sfotografować ją, porozmawiać z ludźmi. Jednocześnie poruszamy się na tyle szybko, że w ciągu tygodnia lub dwóch jesteśmy w stanie zwiedzić dość duży obszar.

Na krótsze wypady korzystamy także z tanich biletów lotniczych lub ze swojej zabytkowej Łady kombi, która do tej pory nas jeszcze nie zawiodła 🙂 Ostatnimi czasy zasmakowaliśmy też wypraw z plecakiem; stawiamy nieśmiałe kroki w podróżowaniu autostopem… można powiedzieć, że staramy się rozwijać 😀

Zapraszamy Cię na blogowego facebooka, gdzie na bieżąco publikujemy więcej aktualności. Do zobaczenia na szlaku!

Chcesz się z nami skontaktować?

Jeśli chcesz więcej informacji, poznać nasze statystyki, zadać podróżnicze pytanie lub przedstawić ofertę współpracy...

8 komentarzy do wpisu „O nas”

    • Nie widzę innej możliwości, niż się dostosować. Ostatnimi czasy skupiam się na Polsce, która także ma mnóstwo ciekawych miejsc do odkrycia. W zeszłym roku, choć wiele państw do których planowaliśmy pojechać się pozamykało – udało się odwiedzić m.in. Włochy, Austrię, Bułgarię. Mamy jednak nadzieję, że w tym roku uda się pojechać znów na Wschód, który tak bardzo lubimy.

      Odpowiedz
  1. Czasy mamy ciężkie dla podróżników, nim świat się w pełni otworzy minie pewnie kilka lat. Zobaczymy czy pomoże paszport szczepionkowy, ja w tym roku też planuję tylko Polskę, choć cień nadziei jest na bałkany. Gratuluję pasji!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.