KONTAKT/WSPÓŁPRACA

 

Cześć, tu Dawid!

Witam Cię na blogu podróżniczym Gdzie Los Poniesie, którego prowadzę od 2016 roku. W dobie popularności all inclusive i wycieczek zorganizowanych, chcę Ci przedstawić moją alternatywę podróżowania poza tym schematem. Od początku istnienia bloga wspólnie podróżujemy na rowerze przez Tadżykistan czy Islandię, starą Ładą przez Ukrainę, autostopem przez Wyspy Kanaryjskie czy z ciężkim plecakiem przez Góry Przeklęte w Albanii. Zawsze na własną rękę, szukając nietypowych miejsc i nastawiając się na spotkanie z drugim człowiekiem.

Więcej informacji o mnie znajdzie tutaj.

Po ponad czterech latach Gdzie Los Poniesie gromadzi ponad 160 artykułów. Znajdziesz tu zarówno relacje z bliskich i dalekich podróży (np. Budapeszt niebanalnie), głębsze przemyślenia okołopodróżnicze, porady dotyczące podróżowania na własną rękę (np. nocowania w namiocie na dziko), jak i obszerne wpisy praktyczne o konkretnych miejscach (np. informacje o podróżowaniu po Ukrainie).

Nowe wpisy publikuję regularnie, aktywnie działam w mediach społecznościowych (ponad 6100 polubień strony na facebooku). Stały rozwój przekłada się na statystyki i sukcesywnie zwiększający się wskaźnik „organic search” z wyszukiwarki Google.

Od trzech lat prowadzę również kanał podróżniczy na Youtube.

Moje przykładowe wyprawy:

 

Moje media:
facebookyoutube instagram

Można mnie też znaleźć na platformie Patronite.

 

Najpopularniejsze wpisy – statystyki roczne

 

Statystyki bloga (marzec 2020 – marzec 2021)

 • 152 000 – unikalnych użytkowników (ok. 12 600 miesięcznie)

 • 245 000 – wszystkich odsłon strony

 • 04:35 – średni czas spędzony na stronie przez użytkownika

 • 75,9% – niski współczynnik wyjść (bouncing rate)

 


Jestem otwarty na współpracę w formie:

 • artykułu sponsorowanego
 • testu sprzętu
 • promocji miejsca/regionu
 • reportażu
 • prelekcji podróżniczej
 • fotografii
 • stworzenia filmu promocyjnego

Wybrane przykłady moich dotychczasowych współprac:
Wyjazd krajoznawczy Ładą 2104 na południową Ukrainę i do Republiki Naddniestrza.

Test sprzętu wyprawowego marki Extrawheel (sakwy rowerowa, przyczepka transportowa).

Jedna z prelekcji podróżniczych organizowanych przeze mnie.


Warunkiem nawiązania współpracy jest zgodność z tematyką bloga i punkt wspólny z moim sposobem podróżowania. Pomimo tego staram się być dość elastyczny, lubię podejmować nietypowe wyzwania! Z pewnością dojdziemy do wspólnego kompromisu i zadowolenia obu stron – skontaktuj się ze mną poprzez e-mail (dawbialo1@op.pl) lub facebooka 🙂


Dotychczas współpracowałem z:


 


Dlaczego ja?

RZETELNOŚĆ

Blog to moje dodatkowe zajęcie, oprócz pracy zawodowej. Mimo to, do zamieszczanych treści przykładam największą wagę. Nigdy nie było miejsca na błędy ortograficzne czy stylistyczne – żadnego niechlujstwa! Podobnie zdjęcia – 99% jest mojego autorstwa, na blogu lądują tylko te najlepsze, po kilku selekcjach. Zawsze stawiam na JAKOŚĆ, nie na ilość.

WIARYGODNOŚĆ

Moi czytelnicy, to w większości ludzie tacy jak ja – pełni pasji, ciekawi otaczającego świata i ludzi. Poprzez bloga staram się dać im wszystko, czego sam potrzebowałem, stawiając pierwsze kroki w podróżowaniu na własną rękę. Jestem autentyczny w tym co robię i piszę – przedstawiam autentyczne przeżycia i wypowiedzi ludzi, z którymi rozmawiam. Nawet jeśli kłóci się z moim własnym.

POMYSŁ NA SIEBIE

Promuję oryginalne sposoby podróżowania – z plecakiem, rowerem, autostopem, moją Ładą. Zamiast popularnych zabytków wyszukuję nietuzinkowe miejsca, raz po raz zbaczając z utartego szlaku. Szukam spotkać z autentycznymi ludźmi, chętnie poznaję ich kulturę i zwyczaje. Szczególnie cenię sobie piękno natury (po górach mógłbym maszerować bez końca!) oraz specyficzny klimat państw byłego ZSRR.


 

Wszystkie materiały, umieszczone na blogu (filmy, teksty, zdjęcia) są mojego autorstwa (w pojedynczych przypadkach – autor jest podpisany). Zdjęcia obecnie robię lustrzanką Nikon D3300, wspomagając się trzema obiektywami. Filmy kręcę kamerą GoPro Hero 7 Black, wspomagając się aparatem.

 

 

 

 

 Chętnie poprowadzę prelekcje na festiwalach oraz w klubach podróżniczych. Najczęściej opowiadam o rowerowej wyprawie przez Pamir Highway, o podróżowaniu po Ukrainie lub o przygotowaniu sprzętowym i kondycyjnym do wyprawy rowerowej. Poniżej zamieszczam nagraną prelekcję pt.: „Ukraina: Tramwajem przez bagna, Ładą przez bezdroża. Tęsknota za tym, co było”, którą wygłosiłem w marcu 2019 na festiwalu „Światopogląd” w Toruniu.

 

Kontakt: dawbialo1@op.pl

Facebook: Gdzie Los PoniesieWszystkie materiały na tej stronie chronione są prawem autorskim. Zabrania się ich kopiowania na innych stronach internetowych, a także przedrukowywania w prasie, bez zgody autora.
Close