WSPÓŁPRACA

Cześć, tu Kasia i Dawid Białowąsy!

Witamy Cię na blogu podróżniczym Gdzie Los Poniesie, którego wspólnie prowadzimy od 2016 roku. W dobie popularności all inclusive i wycieczek zorganizowanych, chcemy Ci przedstawić naszą alternatywę podróżowania poza tym schematem. Od początku istnienia bloga wspólnie podróżujemy na rowerze przez Tadżykistan czy Islandię, starą Ładą przez Ukrainę, autostopem przez Gruzję czy z ciężkim plecakiem przez Góry Przeklęte w Albanii. Zawsze na własną rękę, szukając nietypowych miejsc i nastawiając się na spotkanie z drugim człowiekiem.

Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj.

Zobacz nasz Media Kit – krótką i zwięzłą wizytówkę, z której dowiesz się więcej o profilu naszej działalności.

Po sześciu latach Gdzie Los Poniesie gromadzi ponad 200 artykułów i ok. 90 filmów. Znajdziesz tu zarówno relacje z bliskich i dalekich podróży (np. Budapeszt niebanalnie), głębsze przemyślenia okołopodróżnicze, porady dotyczące podróżowania na własną rękę (np. nocowania w namiocie na dziko), jak i obszerne wpisy praktyczne o konkretnych miejscach (np. informacje o podróżowaniu po Ukrainie).

Nowe wpisy publikujemy regularnie, aktywnie działamy w social mediach (ponad 10 000 polubień strony na facebooku). Stały rozwój przekłada się na statystyki i sukcesywnie zwiększający się wskaźnik „organic search” z wyszukiwarki Google.

Prowadzimy ponadto kanał podróżniczy na Youtube (ponad 14,5 tys. subskrybentów). W filmach przybliżamy historię odwiedzanych regionów, przeprowadzamy wywiady, tworzymy reportaże i szczegółowe poradniki, dotyczące podróżowania na własną rękę. 

Wybrane projekty, które zrealizowaliśmy

Z kim współpracowaliśmy?

Zwycięzcy konkursu Mistrzostwa Vlogerów 2023

Wygraliśmy „VI Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów”!

W konkursie, organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną, zdobyliśmy I MIEJSCE, reprezentując województwo mazowieckie – w ramach konkursu przygotowaliśmy materiały na media społecznościowe oraz dwa filmy promujące województwo.

Finaliści konkursu Mistrzostwa Vlogerów 2022

Zostaliśmy wybrani do finału konkursu „V Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów”, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Zostaliśmy reprezentantami województwa Podlaskiego – w ramach konkursu przygotowaliśmy materiały na media społecznościowe oraz dwa filmy promujące nietypowe atrakcje Podlasia i Suwalszczyzny. 

Nasza ostatnia współpraca

Wyprawy rowerowe z Czech Tourism

W latach 2021-2023 zrealizowaliśmy trzy promocyjne wyprawy rowerowe na terenie Czeskiej Republiki, podczas których odwiedziliśmy parki narodowe, rezerwaty skalne, zamki oraz różne nietypowe atrakcje turystyczne. Skupiliśmy się także na kulturze i historii. Materiały  opublikowaliśmy w blogowych artykułach oraz filmach na naszym kanale Youtube. 

W 2021 roku przedstawicielstwo Czeskiej Centrali Ruchu Turystycznego - CzechTourism w Polsce nawiązało współpracę z Panem Dawidem Białowąsem, reprezentującym portal internetowy www.gdzielosponiesie.pl polegającą na realizacji wyjazdu studyjnego do Czech i późniejszych działań marketingowych na podstawie zebranych materiałów z wyjazdu. Pan Dawid Białowąs wykazał się bardzo aktywną, owocną współpracą z czeskimi regionami przy opracowywaniu programu wyjazdu. W pełnym zakresie i sprawnie zrealizował zaproponowane nam wszechstronne działania marketingowe. Z przyjemnością mogę zarekomendować współpracę z Panem Dawidem Białowąsem jako godnym zaufania, profesjonalnym partnerem. Pragnę podkreślić jego niezwykle, pełne pasji zaangażowanie w wykonywaną pracę i kreatywność.
382-3826720_czech-republic-flag-button-czech-republic-flag-circle
Ivana Bílková
Dyrektor przedstawicielstwa zagranicznego Czech Tourism w Polsce, z działalnością na Litwie i Łotwie

Statystyki - ostatni rok

  • 303 000 – unikalnych użytkowników (ok. 25 000 miesięcznie)

  • 350 000 – wszystkich odsłon strony

  • 04:45 – średni czas spędzony na stronie przez użytkownika

  • 80 % – niski współczynnik wyjść (bouncing rate)

Najpopularniejsze artykuły

Dlaczego my?

Rzetelność i wiarygodność

Blog to nasze dodatkowe zajęcie, oprócz pracy zawodowej. Mimo to, do zamieszczanych treści przykładamy największą wagę. Nigdy nie było miejsca na błędy ortograficzne czy stylistyczne – żadnego niechlujstwa! Podobnie zdjęcia – 99% jest naszego autorstwa, na blogu lądują tylko te najlepsze, po kilku selekcjach. Zawsze stawiamy na JAKOŚĆ, nie na ilość.

Nasi czytelnicy i widzowie, to w większości ludzie tacy jak my – pełni pasji, ciekawi otaczającego świata i ludzi. W naszych mediach staramy się dać im wszystko, czego sami potrzebowaliśmy, stawiając pierwsze kroki w podróżowaniu na własną rękę. Jesteśmy naturalni w tym, co robimy – przedstawiamy autentyczne przeżycia i wypowiedzi ludzi, z którymi rozmawiamy. Nawet jeśli ich pogląd kłóci się z naszym własnym.

Pomysł na siebie

Promujemy oryginalne sposoby podróżowania – z plecakiem, rowerem, autostopem, naszą Ładą z 1986 r.

Zamiast popularnych zabytków wyszukujemy nietuzinkowe miejsca, raz po raz zbaczając z utartego szlaku. Szukamy spotkań z autentycznymi ludźmi, chętnie poznając ich kulturę i zwyczaje. Szczególnie cenimy sobie piękno natury (po górach moglibyśmy maszerować bez końca!) oraz specyficzny klimat państw byłego ZSRR.

Wciąż staramy się rozwijać – piszemy i nagrywamy poradniki praktyczne w zakresie samodzielnego podróżowania, inwestujemy w sprzęt, co przekłada się na jakość naszych materiałów filmowych. 

Jesteśmy otwarci na współpracę w wielu formach

Wszystkie materiały, umieszczone na blogu (filmy, teksty, zdjęcia) są naszego autorstwa (w pojedynczych przypadkach – autor jest podpisany). Zdjęcia obecnie robimy lustrzanką Nikon D3300, wspomagając się trzema obiektywami. Filmy kręcimy także kamerą GoPro Hero 7 Black. W naszych materiałach używamy drona DJI Mavic Mini oraz DJI Mini 3 Pro.

Warunkiem nawiązania współpracy jest zgodność z tematyką bloga i punkt wspólny z naszym sposobem podróżowania. Pomimo tego staramy się być elastyczni, lubimy podejmować nietypowe wyzwania! Z pewnością dojdziemy do wspólnego kompromisu i zadowolenia obu stron – skontaktuj się z nami poprzez e-mail (dawbialo1@op.pl) lub facebooka 🙂

Zobacz nasz Media Kit – krótką i zwięzłą wizytówkę, z której dowiesz się więcej o profilu naszej działalności.

Napisz do nas

Możesz się z nami skontaktować również poprzez maila lub telefon:

e-mail: dawbialo1@op.pl
tel.: +48 500 633 796

Nasze social media

Wszystkie materiały na tej stronie chronione są prawem autorskim. Zabrania się ich kopiowania na innych stronach internetowych, a także przedrukowywania w prasie, bez zgody autora.